Реклама

Запитайте у юриста: що треба знати про єдиний податок

керуючий партнер Martyniv Law Firm

На кого поширюється єдиний податок серед агровиробників, як рахувати податок та як заповнювати декларації, розповідає юрист ЮФ OMP, член Всеукраїнської аграрної Ради, Андріана Мартинів. 

 

Agravery.com започатковує нову рубрику "Запитайте у юриста", в якій ми будемо давати відповідь на найпоширеніші запитання. Чекаємо ваші запитання на сторінці у Facebook

 


 

ПИТАННЯ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ 4 ГРУПА

Питання №1: що є об’єктом оподаткування для платників єдиного податку 4 групи?

Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Тобто, об’єктом оподаткування є усі земельні ділянки щодо яких є укладено договори оренди, незалежно від того, чи право оренди є зареєстрованим.

(пп. 292.-1.1 Податкового кодексу України)

Питання №2: яка база єдиного податку 4 групи на 2016 рік?

Пункт 5 підрозділу 8 розділу XX  Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) встановлює, що у 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням таких особливостей:

  • для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII ПКУ (тобто в порядку, що передбачений ст. 289 ПКУ);
  • для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього ПКУ.

Тобто, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного НЕ станом на 1 січня базового податкового (звітного) 2016 року, а нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року. При цьому індексація нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь не проводиться (згідно до Листа ДФСУ від 02.02.2016 р. №3253/7/99-99-15-03-01-17 «Про організацію роботи з адміністрування єдиного податку платниками четвертої групи»).

Питання 3: як заповнювати додаток 9 до нової декларації з ПДВ “Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг (ДС9)”. А саме, за які 12 місяців включати обсяги постачання?

В ДС 9 ми розраховуємо питому вагу за попередні 12 попередніх періодів сукупно, відповідно до пп. 209.15.1 ПКУ.

Статус платника єдиного податку щорічно потребує підтвердження, шляхом подання до 20 лютого поточного року розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (згідно із п.п. 298.8.1 ПКУ).

Відповідно, питома вага в ДС 9 розраховується починаючи  з місяця лютого 2015 року по місяць січень 2016 року включно.

чи включаючи поточний (тобто січень 2016, при подачі декларації за січень 2016 року), чи попередні 12 місяців, тобто при подачі декларації за січень 2016 буде включений останній місяць це грудень 2015 року.

Питання 4: Чи включаються для цілей єдиного податку 4 групи (в 75%) продажі засобів захисту рослин?

Будь-які продажі не с/г продукції не враховуються для цілей єдиного податку, це зокрема стосується продажів:

  • засобів захисту рослин;
  • міндобрив;
  • запчастин;
  • насіннєвого матеріалу;
  • ДП.

Тобто, дохід від продажу не с/г продукції при розрахунку питомої ваги включається  “в 25%”, тобто в дохід від не с/г товарів, послуг.

Питання 5: який документ підтверджує статус платника єдиного податку 4 групи?

У 2016 році для підтвердження статусу платника єдиного податку 4 групи надаються довідки довільної форми. Для отримання такої довідки необхідно подати заяву до податкової за місцем податкового обліку.

Платники єдиного податку не можуть поки скористатися положеннями п. 299.9 ПКУ й отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, оскільки форма запиту на такий витяг та сам витяг не є встановлений, затверджений Міністерством фінансів України.



Поділитись

 

Стежте за головними новинами агробізнесу в Україні та світі на Agravery.com , на сторінці Facebook , у Telegram або підпишіться на нашу розсилку, відправивши лист з темою "Розсилка" на [email protected] .

 

Реклама

Реклама

Реклама
Реклама