Реклама

Запитайте у юриста: що треба знати про ПДВ та ПДФО

керуючий партнер Martyniv Law Firm

Як розподіляється спецПДВ, оподатковується експорт пшениці та як на єдиному податку платити дівіденди розповідає юрист ЮФ OMP Андріана Мартинів. 

Agravery.com започатковує нову рубрику "Запитайте у юриста", в якій ми будемо давати відповідь на найпоширеніші запитання. Чекаємо ваші запитання на сторінці у Facebook

ПИТАННЯ ПО ПДВ

Питання 1: Який розподіл сум 20% спец. ПДВ для сільськогосподарських підприємств? В якому порядку та в який термін суми спец. ПДВ, зараховані на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ розподіляються між бюджетом та спеціальними рахунками сільськогосподарських підприємств?

З 01.01. 2016 року сільськогосподарські товаровиробники акумулюють не всю суму спец. ПДВ, а у певній пропорції, що залежить від операцій, що ними здійснюються. Зокрема:

1) за операціями з с/г товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва):

  • до бюджету – 50 %;
  • на спец. рахунки – 50 %;

2) за операціями з продукцією тваринництва:

  • до бюджету – 20 %;
  • на спец. рахунки – 80 %;

3) за операціями із зерновими* (1001 - 1008 за УКТ ЗЕД) і технічними (1205 і 1206 00 за УКТ ЗЕД) культурами:

  • до бюджету – 85 %;
  • на спец. рахунки – 15 %.

*пшениця, жито, ячмінь, овес, кукурудза, рис, сорго зернове,  гречка, інші зернові.

Звертаємо Вашу увагу, що УКТ ЗЕД сої – 1201 в переліку відсутній.

Кошти із рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ перераховуються до бюджету протягом операційного дня, а не в загальному порядку.

(п.209.2, пп. 209.2.2 Податкового кодексу України)

Питання 2: Як оподатковуються ПДВ операції з постачання жита, пшениці на митній території України та як оподатковуються операції із вивезення пшениці в митному режимі експорту?

З 01.01.2016 року операції з постачання зернових 1001 - 1008 за УКТ ЗЕД) і технічних (1205 і 1206 00 за УКТ ЗЕД*) культур на митній території України оподатковується за ставкою 20% ПДВ. Експортні операції щодо цих культур оподатковуються за ставкою 0% ПДВ.

Оскільки пунктом 83 Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, який набрав чинності 01.01.2016, із підр. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України виключено, зокрема, п. 15 прим.2, відповідно до якого тимчасово до 31.12.2017 включно від оподаткування ПДВ звільнялись операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств – виробників, а також операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці 1 п. 15 прим.2. підр. 2 розд. ХХ ПКУ.

ПИТАННЯ ПО ПДФО

Питання 1: Як оподатковується ПДФО виплата дивідендів на користь фізичних осіб, якщо такі дивіденди виплачує сільськогосподарське підприємство, що перебуває на єдиному податку четверта група?

Платник єдиного податку четвертої групи при виплаті дивідендів фізичній особі сплачує податок на доходи з фізичних осіб в розмірі 18%, оскільки згідно із п.п. 167.5.2 Податкового кодексу України право на застосовування “пільгової” ставки ПДФО в розмірі 5% мають платниками податку на прибуток підприємств, якими не є особи, що застосовують єдиний податок четверту групу.

Питання 2: Який порядок оподаткування ПДФО орендної плати за орендодавця фізичної особи, якщо така особа померла, а орендна плата за договором нараховується?

Сума орендної плати, що нарахована на користь померлого орендодавця – фізичної особи відображається в податковому розрахунку із зазначенням його реєстраційного номера облікової картки. Такий розрахунок подається за останній звітний період, на який припадає смерть фізичної особи.

Якщо після смерті фізичної особи (орендодавця) податковий агент за договором оренди продовжує нарахування орендної плати до моменту звернення спадкоємців, то податковий агент не відображає відомості про нараховані суми орендної плати у податковому розрахунку за формою № 1ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування.  Крім того, у податковому розрахунку форми № 1ДФ відображається орендна плата за договором оренди, яка нарахована податковим агентом – орендарем, у тому податковому періоді, в якому така сума фактично буде виплачена на користь спадкоємців, із відповідним оподаткуванням та зазначенням суми податку на доходи фізичних осіб, утриманого (перерахованого) до відповідного бюджету.

(п. 162.3, п.п. 168.1.5 Податкового кодексу України; Лист Державної фіскальної служби України від 07.09.2015 р. N 19077/6/99-99-17-02-01-15 )

 



Поділитись

 

Стежте за головними новинами агробізнесу в Україні та світі на Agravery.com , на сторінці Facebook , у Telegram або підпишіться на нашу розсилку, відправивши лист з темою "Розсилка" на [email protected] .

 

Реклама

Реклама

Реклама
Реклама